Dr m. med. Beata Wojtczak - endokrynolog, chirurg ogólny Wrocław

Jest specjalistą endokrynologiem oraz chirurgiem ogólnym. Absolwentka Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, od ponad 15 lat pracuje w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, obecnie na stanowisku adiunkta.

         W 2006 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych, broniąc rozprawy doktorskiej na temat chirurgicznego leczenia schorzeń tarczycy. W 2008 roku uzyskała specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej, a następnie w 2012 roku specjalizację z zakresu endokrynologii, odbywając staż i praktykę w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 

          Specjalizacje z zakresu endokrynologii oraz chirurgii ogólnej dają Pani Doktor możliwość kompleksowej diagnostyki i leczenia schorzeń tarczycy, przytarczyc i nadnerczy. Oprócz diagnostyki i leczenia zachowawczego schorzeń endokrynnych, dr n. med. Beata Wojtczak wykonuje USG gruczołu tarczowego, biopsje aspiracyjne cienkoigłowe tarczycy, a także zajmuje się chirurgicznym leczeniem schorzeń tarczycy i przytarczyc. Rocznie wykonuje ponad 200 operacji tarczycy.

          W 2011 roku, jako pierwsza na Dolnym Śląsku, wprowadziła zastosowanie neuromonitoringu w chirurgii tarczycy, co w istotny sposób wpłynęło na zminimalizowanie ilości powikłań po tych operacjach. W swojej pracy zawodowej oprócz wieloletniego doświadczenia, wykorzystuje aktualne wytyczne i zalecenia zarowno krajowych, jak i międzynarodowych Towarzystw Naukowych.

              Jako pracownik naukowy Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej Uniwesytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzi zajęcia ze studentami medycyny, jest także autorką wielu publikacji naukowych, dotyczących leczenia schorzeń tarczycy, zarówno w polskich, jak i zagranicznych czasopismach. Jest wykładowcą na międzynarodowych i krajowych konferencjach medycznych.    W 2018 roku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji informacyjnej dla pacjentów ” Tarczyca — otocz ją opieką” https://tarczyca.com.pl/, przedstawiając szereg wykładów na temat kompleksowego leczenia schorzeń tarczycy, w tym z zastosowaniem neuromonitoringu nerwów krtaniowych. 

           Należy do Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, a także jest członkiem Międzynarodowej Grupy do Spraw Neuromonitoringu.

    W Centrum Medycznym Equisetum konsultuje pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi, a zwłaszcza specjalizuje się w chorobach tarczycy: niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, nadczynność tarczycy, choroba Graves’a-Basedowa, wole guzkowe, wole nawrotowe, raki tarczycy, zaburzenia hormonalne u kobiet w ciąży.  Zajmuje się również kompleksową diagnostyką i leczeniem chorobób przytarczyc i nadnerczy. Kwalifikuje do zabiegów operacyjnych w zakresie tarczycy, przytarczyc oraz nadnerczy, a także prowadzi długoterminową opiekę pooperacyjną. Wykonuje szczegółowe badania USG tarczycy oraz biopsje cienkoigłowe tarczycy pod kontrolą USG.