Holter EKG Wrocław

Holter EKG czyli 24, 48-godzinna, lub 7 dniowa rejestracja zapisu EKG, to badanie polegające na ciągłym, całodobowym monitorowaniu rytmu i częstości pracy serca. Ważne jest, by podczas badania pacjent prowadził normalną, codzienną aktywność, co pozwala uchwycić zaburzenia pracy serca zdarzające się na tyle rzadko czy sporadycznie, iż są trudne do wychwycenia podczas standardowego badania EKG wykonywanego podczas konsultacji kardiologicznej.

W Centrum Medycznym Equisetum dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami, wyjątkowo małymi i lekkimi, dzięki czemu możemy do minimum zredukować niedogodności związane z przeprowadzeniem badania. 

Urządzenie składają się z elektrod przyklejanych na skórę klatki piersiowej oraz podłączonego przewodami rejestratora umieszczanego w dyskretnej torebce noszonej na pasie. Co ważne, wszystkie elementy urządzenia mogą z powodzeniem zostać ukryte pod ubraniami, umożliwiając codzienne czynności, pracę czy naukę.

Wskazania do przeprowadzenia badania określa lekarz specjalista kardiologii i są to między innymi:

  • diagnostyka zaburzeń rytmu (sporadycznie występujące skurcze dodatkowe nadkomorowe i komorowe, częstoskurcze, bloki serca)

  • ocena skuteczności leczenia antyarytmicznego

  • ocena czynności stymulatora/rozrusznika serca

  • ocena niedokrwienia mięśnia sercowego

  • omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności

Po wykonaniu badania Holter EKG, zapis badania musi być w następnym kroku poddany dogłębnej analizie. W Centrum Medycznym Equisetum pracują doświadczeni lekarze kardiolodzy, który przy pomocy specjalistycznego oprogramowania, opracowują wynik badania. Jego opis, składający się z wniosków i opinii kardiologa, oraz wydruków istotnych fragmentów badania, jest gotowy do obioru najczęściej w przeciągu paru dni, maksymalnie do tygodnia od wykonania badania.

Aby zarejestrować się na badanie prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją, pod numerem telefonu  +48 71 77 76 777 lub skorzystać z rejestracji internetowej.