Dr n. med. Iga Skrzypczyńska - onkolog Wrocław

 

Jest specjalistą onkologiem radioterapeutą. Dyplom lekarza uzyskała na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Na co dzień pracuje w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu przy pl. Hirszfelda. Pełni także funkcję kierownika filii DCO w Legnicy i Jeleniej Górze. Zajmuje się między innymi konsultowaniem pacjentów w poradni onkologicznej, planowaniem oraz realizowaniem radioterapii u dorosłych i dzieci. Bierze czynny udział w pracach konsyliów onkologicznych w wielu szpitalach województwa dolnośląskiego.

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej oraz Europejskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej. Jest autorką lub współautorką licznych prac naukowych i publikacji z zakresu onkologii i radioterapii, publikowanych w czasopismach naukowych i na kongresach medycznych w kraju i za granicą.

W 2022r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych broniąc pracę doktorską pt.: “Bezpieczeństwo i skuteczność terapii łukowej
przy realizacji stereotaktycznej radioterapii nowotworowych guzów płuca” pod przewodem prof. Adama Maciejczyka.

Pani doktor jest również magistrem psychologii, dyplom uzyskała z wynikiem celującym w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Pani doktor Iga Skrzypczyńska szczególnie ceni sobie pracę z pacjentami, której poświęca się w pełni z wielkim zaangażowaniem i dużą dozą empatii.

W Centrum Medycznym Equisetum zajmuje się konsultowaniem pacjentów z podejrzeniem i rozpoznaniem choroby nowotworowej, między innymi skóry, piersi, płuc, układu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, mięsaków. Prowadzi także poradnictwo w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych.

W Centrum Medycznym Equisetum wykonuje badania wideodermatoskopowe zmian skórnych pod kątem nowotworów, a zwłaszcza czerniaka złośliwego skóry, przy pomocy nowoczesnej kamery do wideodermatoskopii Medicam 800HD firmy FotoFinder. 

Zajmuje się oceną zmian skórnych pod kątem onkologicznym przy pomocy min. dermatoskopu Dermlite DL4

Pani doktor wzięła udział w akcji Wyzwanie100%: