Dr Iga Skrzypczyńska - onkolog Wrocław

 

Jest specjalistą onkologiem radioterapeutą. Dyplom lekarza uzyskała na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Na co dzień pracuje w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu przy pl. Hirszfelda. Pełni także funkcję kierownika filii DCO w Legnicy i Jeleniej Górze. Zajmuje się między innymi konsultowaniem pacjentów w poradni onkologicznej, planowaniem oraz realizowaniem radioterapii u dorosłych i dzieci. Bierze czynny udział w pracach konsyliów onkologicznych w wielu szpitalach województwa dolnośląskiego.

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej oraz Europejskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej. Jest autorką lub współautorką licznych prac naukowych i publikacji z zakresu onkologii i radioterapii, publikowanych w czasopismach naukowych i na kongresach medycznych w kraju i za granicą.

Aktualnie doktoryzuje się pod przewodem prof. Adama Maciejczyka w temacie radioterapii stereotaktycznej, która stanowi jej główne pole zainteresowań zawodowych.

Pani doktor jest również magistrem psychologii, dyplom uzyskała z wynikiem celującym w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Pani doktor Iga Skrzypczyńska szczególnie ceni sobie pracę z pacjentami, której poświęca się w pełni z wielkim zaangażowaniem i dużą dozą empatii.

W Centrum Medycznym Equisetum zajmuje się konsultowaniem pacjentów z podejrzeniem i rozpoznaniem choroby nowotworowej, między innymi skóry, piersi, płuc, układu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, mięsaków. Prowadzi także poradnictwo w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych.

Zajmuje się oceną zmian skórnych pod kątem onkologicznym przy pomocy min. dermatoskopu Dermlite DL4

Pani doktor wzięła udział w akcji Wyzwanie100%: