Poradnia Leczenia Obrzęków prowadzona jest przez:

dr n med. Katarzynę Drożdż — specjalistę angiologa i chorób wewnętrznych,
mgr Monikę Górę — fizjoterapeutkę.

 

Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa skierowana jest do szerokiej grupy pacjentów, którzy borykają się z obrzękami różnych części ciała. Właściwe rozpoznanie przyczyny oraz wdrożenie kompleksowego leczenia przynosi zdecydowaną poprawę i redukcję obrzęku. 

Do powstania obrzęków dochodzi najczęściej na tle: niewydolności żylnej, limfatycznej, po różnych zabiegach chirurgicznych, w tym chirurgii onkologicznej, np. po mastektomii. Obrzęk kończyny może być też pierwszym objawem choroby nowotworowej, niewydolności serca czy nerek. Istnieje też duża grupa pacjentów z wrodzonym obrzękiem limfatycznym, obejmującym najczęściej kończyny. Coraz więcej pacjentów, zwłaszcza kobiet, zapada na obrzęk tłuszczowy, spowodowany nadmiernym i nieprawidłowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej na udach oraz w okolicy bioder, doprowadzając do znacznej deformacji i bólu tej okolicy ciała. 

Powstanie obrzęku, często ograniczającego mobilność pacjenta, daje potworny ból i może się przyczyniać do powstania ran na skórze czy problemów utrudniających codzienne funkcjonowanie takich jak: dobór odpowiedniego obuwia, ubrań czy dbania o higienę stóp. 

Na Kompleksową Terapię Przeciwobrzękową składa się:

  • drenaż limfatyczny,

  • przerywany ucisk pneumatyczny,

  • bandażowanie wielowarstwowe przy użyciu bandaży o niskiej rozciągliwości,

  • pielęgnacja skóry,

  • dobór właściwej odzieży uciskowej oraz nieustanna edukacja i wsparcie pacjenta w chorobie. 

Naszą pomoc kierujemy przede wszystkim do pacjentów z obrzękami kończyn górnych, dolnych, moszny, twarzy, którzy wymagają diagnostyki i leczenia, ale też do tych, którzy potrzebują konsultacji i wsparcia odnośnie doboru wyrobów uciskowych: podkolanówek, rajstop, pończoch, rękawów. Obejmujemy opieką także pacjentów z ranami na kończynach, które powstały na tle różnych chorób. 

Zatem jeśli zmagają się Państwo z obrzękami różnych części ciała, a nie znają Państwo przyczyny dla której się pojawiły, potrzebują Państwo diagnostyki, a następnie wdrożenia kompleksowej terapii przeciwobrzękowej.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wiedzy i doświadczenia personelu Poradni.

Przykładowe zdjęcia z prowadzonej terapii:

PRZED ROZPOCZĘCIEM LECZENIA:

PO ZAKOŃCZENIU LECZENIA: